SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Lütfen sitemizi kullanmadan önce bu site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz.


Bu siteyi kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır: Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (site) Maslak Mahallesi, Maslak Bilim Sokak Sun Plaza, 34398 Sarıyer/İstanbul adresindeki GAPİ Web Yazılım, İnşaat, Turizm, Enerji,Teknoloji ve İletişim Sektör Hizmetlerinin (GAPİ Coin) malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler (Kullanıcı) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Tanımlar

1. Gapicoin

Maslak Mahallesi, Maslak Bilim Sokak Sun Plaza, 34398 Sarıyer/İstanbul adresli GAPİ Web Yazılım, İnşaat, Turizm, Enerji,Teknoloji ve İletişim Sektör Hizmetleri.

2. Kripto Para

Kriptografik/şifreli olarak güvenli işlem yapmaya ve ek sanal para arzına olanak sağlayan dijital değerlere, kripto-para denir. Kripto-paralar, alternatif para birimidirler, dijitaldirler ve aynı zamanda sanal paradırlar. Kripto-paralar, merkezi elektronik paraların ve bankacılık sistemlerindekinin aksine, merkezi olmayan yapıdadırlar. Merkezi olmayan bu yapının kontrolü Blok-Zincir (BlockChain) işlem veri tabanları tarafından gerçekleştirilir. (* T.C Sermaye Piyasası Kurulu araştırma dairesinin Aralık 2016’da yayınlamış olduğu “Kripto-Para Bitcoin” raporundan alınmıştır.)

3. Gapi Coin cüzdanı

Gapi Coin bir kripto para’dır. Gapi Coin adreslerinizi ve onların şifrelerini tutan bir bilgisayar dosyasıdır. Gapi Coin adresler arasında transfer edilir. Gapi Coin adresleri rastgele oluşturulan kriptografik açık anahtar eşleridir. Açık adresler yaklaşık 34 harf ve sayı kullanılarak oluşturulan “GAPİ” ile başlayan dizilerdir. Gapi coin adresi genelde bu örnekteki şekildedir: GAPİ1KUspQkcs91Ffdjk8ddW7RDWKF75Yc.

4. Kullanıcı

Site'ye üye olan ve Site'de sunulan Hizmet'lerden yararlanan gerçek kişi

5. Site

www.gapicoin.org alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan internet sitesi

1. SORUMLULUKLAR

a.(GAPİ Coin Ico Platformu), fiyatlar ve sunulan ürün (GAPİ Coin) ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

b.(GAPİ Coin Ico Platformu), üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

c.Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.

d.Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

e.Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

2. Fikri Mülkiyet Hakları

2.1. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi (GAPİ Coin Ico Platformu) veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

2.2. Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

3. Gizli Bilgi

3.1. (GAPİ Coin Ico Platformu), site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.3.2. Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan (GAPİ Coin Ico Platformu) kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler (GAPİ Coin Ico Platformu) bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

3.3. Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

4. Garanti Vermeme

İŞBU SÖZLEŞME MADDESİ UYGULANABİLİR KANUNUN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLACAKTIR. (GAPİ Coin Ico Platformu) TARAFINDAN SUNULAN HİZMETLER "OLDUĞU GİBİ” VE "MÜMKÜN OLDUĞU” TEMELDE SUNULMAKTA VE PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME KONUSUNDA TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DÂHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLER VEYA UYGULAMA İLE İLGİLİ OLARAK (BUNLARDA YER ALAN TÜM BİLGİLER DÂHİL) SARİH VEYA ZIMNİ, KANUNİ VEYA BAŞKA BİR NİTELİKTE HİÇBİR GARANTİDE BULUNMAMAKTADIR.

5. Kayıt ve Güvenlik

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir. Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden (GAPİ Coin Ico Platformu) sorumlu tutulamaz.

5.1.Kullanıcı; hesabını ve haklarını üçüncü şahıslara devredemez, satamaz, kendi üyeliğini her ne nam ve ad altında olursa olsun başkasına kullandıramaz. Bu durumda Gapicoin kullanıcının hesabını iptal etme, durdurma, askıya alma hakkına sahiptir. Kullanıcının kripto para varlıkları bu durumdan etkilenmez.

5.2.Site’ye üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Gapicoin servislerinin kullanılması halinde Gapicoin hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

5.3.Site’nin, kullanıcının hatasından doğan veya doğacak, her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Gapicoin yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları ve bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

5.4.Kullanıcılar yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcıların hukuka aykırı işlem yapmalarının fark edilmesi halinde, Gapicoin hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi, Gapicoin, her türlü hukuki yola başvurma ve gerekli güvenlik tedbirlerini alma, hakkına sahiptir.

5.5.Kullanıcıların Site üzerinde aldığı hizmetleri kullanarak yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Gapicoin’in hiçbir hukuki ya da idari sorumluluğu bulunmamaktadır.

5.6.Kullanıcılar sitede hesap sahibi olmak için bir üye formu doldururlar. İşlem yapmak isteyen kullanıcıların kimlik ve adres bilgilerini belgelemek zorundadırlar. Aksi takdirde, Gapicoin’in işlem yapmamak ya da hesabı durdurma hakkı tek taraflı olarak saklıdır.

5.7.Gapicoin, işlemlerin şüpheli görülmesi halinde, kullanıcıların yaptıkları para transferlerini iade etme hakkına sahiptir.

5.8.Para yatırma işlemlerinin, Kullanıcı ile aynı ismin altına kayıtlı olan banka hesabından yapılması zorunludur.

5.9.ATM'ler üzerinden kartsız bankacılık yöntemleri ile transfer yapılmamalıdır. Bu tip işlemlerin saptanması durumunda, Gapicoin’in söz konusu transferleri iade etme hakkına sahiptir.

5.10.Para yatırma ve çekme işlemleri sürelerinde beyan edilen sürelerin dışında işlem yapılması durumunda Gapicoin doğacak veya doğabilecek zararlar veya kayıplardan sorumlu değildir.

5.11.Gapicoin reddettiği ve gerçekleştirmediği transferlerin iadesi için kimlik ibrazı ve transfer gerçekleştiren kişinin banka hesabı bilgisini isteme hakkında sahiptir.

5.12.Gapicoin para yatırma ve çekme kurallarında değişiklik yapma hakkına tek taraflı olarak sahiptir. Para yatırma ve çekme kuralları, site üzerindeki yardım sayfalarında ve diğer sayfalarda bulunan uyarılar ve kuralların bütünüdür.

5.13.Gapicoin destek hizmetlerini yalnızca destek@gapicoin.org e-posta adresi üzerinden sağlamaktadır. Gapicoin bu e-posta adresi dışında bir yöntem ile kullanıcılarına destek hizmeti sağlamaz, destek yazışmalarında şifre sormaz, kullanıcılarından kripto para göndermeleri için bir kripto para adresi bildirmez. Bu husus bir tebliğ niteliğinde olup, Gapicoin bahsi geçen e-posta adresi dışındaki bir adresten gönderilmiş bir e-posta sebebiyle kullanıcılarının uğradığı ya da uğraması muhtemel zarar ve kayıplardan sorumlu tutulamaz.

5.14.Kullanıcılar kendi hesaplarının güvenliklerini sağlamak zorundadır. Tavsiye edilen güvenlik önlemleri:

5.14.1. Güçlü bir parola kullanılması

5.14.2. Google 2FA kodunu aktifleştirilmesi

5.14.3. Kullanıcı adı ve parolanın kimseyle paylaşılmaması

5.14.4. Site’de kullanılan parolanın yalnızca Site'de kullanılması

5.14.5. Site’ye her zaman “https” yoluyla bağlantı kurulması ve siteye girişlerde “https://www.gapicoin.org” ya da "https://gapicoin.org" adreslerinin kontrol edilmesidir.

Tarafımızca bildirilen güvenlik önlemleri, tavsiye niteliğinde olup, söz konusu güvenlik önlemleri alınmış olmasına rağmen, kullanıcının doğmuş ya da doğacak olan zararlarından Gapicoin hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6. Mücbir Sebep

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.

7. Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

A. Ön Talep Toplama Platformu’nun Kullanımı

GAPİ Coin Ön talep toplama platformu yayına geçtiği andan itibaren (GAPİ Coin Ico Platformu)’nun geçerli bir satış kanalı kabul edilmektedir. Ön talep toplama platformu 24.09.2018 Tarihinde yayına başlayıp 31.01.2019 Tarihinde yayından kaldırılacaktır. Ön talep toplama (ICO) 2 turdan sonra sonlandırılacak ve yatırımcılar belirtilen kripto para borsalarında yatırımlarını değerlendirmeye başlayabilecektir. ICO katılımcıları yani kullanıcılar; katıldığı ICO döneminde yatırımlarını güvenli bir şekilde (GAPİ Coin Ico Platformu)’nun himayesi altında tutacaktır. ICO dönemi sonrası kullanıcılar belirtilen Kripto para borsası’na yatırımlarını (% 20 ve/veya %10 Bonus ile birlikte) koşulsuz bir şekilde çekebileceklerdir. Bu tarihten önce hiçbir kullanıcı yatırımını Ön talep toplama platformu üzerinden başka bir yere taşıyamaz ve taşıma talebinde bulunamaz.

Ancak 31.01.2019 tarihinden önce yapılan yatırımı geri talep eden kullanıcılar; yaptıkları yatırımdan % 10 kesinti ve komisyon oranı ile % 5 işlem ücreti tahsil edilerek geri kalan tutar taraflarına iade edilecektir.

B. Kripto Para Borsası’na Transfer

Ön talep toplama platformu 2 tur ICO sonrası sonlandırıldıktan sonra (Bu süre 90 gün olarak planlanmıştır. Daha da uzun olabilir.) kullanıcılara belirtilen borsa veya borsalara yatırımlarını çekebilecekleri duyurulacaktır.

a. Duyuru sonrası yatırımlarını çeken kullanıcılar ile (GAPİ Coin Ico Platformu) arasında herhangi bir ilişki kalmayacaktır. Borsalardaki fiyat ve her türlü sorunlarla ilgili Muhattap (GAPİ Coin Ico Platformu) olmayacaktır.

b. Duyuru sonrası belirtilen süre içerisinde yatırımlarını çekmeyen kullanıcılar için:

Yatırım yaptıktan 6 ay ve daha fazla bir zaman sonrası hesabında herhangi bir hareket olmadığı takdirde, katıldığı ICO fiyatından daha düşük bir fiyat oluşması halinde yatırım yapılan fiyat üzerinden zarar edilen miktar karşılanacaktır. (GAPİ Coin Ico Platformu) Yatırımları (Döviz ile yapıldıysa o zaman ki döviz kurundan; Türk parası ile yapıldıysa Türk parası olarak) Ana Yatırım yani % 20 ve/veya %10 Bonus eklenmemiş haliyle ve % 10 kar payı verildikten sonra taraflarına iade edilecektir ve kullanıcılar ile (GAPİ Coin Ico Platformu) arasında herhangi bir bağlantı kalmayacaktır.

8. Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler

(GAPİ Coin Ico Platformu), dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

9. Tebligat

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, (GAPİ Coin Ico Platformu)’nun bilinen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e.posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adreslerin (e-posta adresi dahil) geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

10. Delil Sözleşmesi

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

11. Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

12. Sözleşmenin Tarafımıza Gönderilmesi

Taraflar arasında kabul edilen işbu sözleşmeyi Kullanıcılar imzalayarak destek@gapicoin.org bu adrese posta yoluyla gönderebilirler.

İletişim

Sorunuz mu var? Bize ulaşın, kısa bir süre sonra size döneceğiz.